80 utstillere på plass

TSR Havnetegning illustrasjon: joakims.no.Utstillerlisten er komplett!

Årets festivalområde er det største som har vært i bruk i forbindelse med The Tall Ships Races i Stavanger. Det strekker seg fra Børevigå ved Oljemuseet og til Sandvigå bak Stavanger konserthus. Markedsplassene rundt kaien er en viktig del av folkelivet på skutefesten, og skaper stemning og opplevelse for publikum og mannskapet på skutene. Prosjektleder Knud Helge Robberstad er strålende fornøyd med pågangen.

– Vi har fått en lang rekke gode utstillere på plass, og alt ligger til rette for en strålende festival for hele familien, sier han.

Mat og håndverk

Under årets festival blir Torget stedet for håndverk. Der kan du se smeden smi og seilmakeren sy seil, mens det hogges stein og tømres. På Krydderkaien får du oppleve mat og varer som ble fraktet til og fra Stavanger sjøveien – hermetikk, oljer og krydderier.

– Bredden er god, men vi har fortsatt noen dager igjen dersom det er noen potensielle utstillere som har lyst å være med. Tips oss også gjerne dersom det er noen utstillere du gjerne vil oppleve på årets festival, så skal vi se hva vi kan få til, oppfordrer prosjektlederen.

Påmeldingsskjema og detaljer om standplasser finner du på denne siden

Påmeldte utstillere per 23. mai:

Beans on Wheels – Coffee Bike Stavanger www.facebook.com/coffeebikestavanger
Bekkereinan Gårdsgrill www.bekkereinan.no
Belgium Waffles – Choc & Berries
Breheimen mat www.breheimenmat.no
Charlottenlund www.charlottenlund.no
Claire og Clara
Déjà Vu Delikatesser dejavu.no
Delizia delizia.no
Den Danske Pølsemand
Dragon House www.facebook.com/Dragon-House-Hinna
Dutch Cheeseman dutchcheeseman.com
Eg&Du www.egogdu.no
Euro Cheese
Express Foodtruck www.expresspizza.no
Fisketorget fisketorget-stavanger.no
Fjord Line www.fjordline.no
Frøya Stavanger www.stoltfroyafender.no
Gilchrist’s Confetionery www.gilchristsfudge.com
Glassfigurer Oksana Yehorova www.facebook.com/okvovk
Godtebyen www.godtebyen.no
GYM Stavanger www.gymstavanger.no
Happy Pomfri fb.me/happypomfrioslo
Hats By Fryba
IL Gelato AS ilgelato.no
J. Trading jetrading.net
KANT kant.no
Katari
Komla & Cava
Kremmer’n
Kung Fu Express
La Churreria de Manolo www.lachurreriademanolo.no ;  facebook  lachurreriademanolo oslo
LaMexikana.No www.lamexikana.no
Love Asia Food
Marcelo Camuendo
Matjes Sild www.matjes.no
Maya Kompany
Mayas Firma
Møre Starfish www.morestarfish.no
Natur Alpakka Meråker www.naturalpakka.no
Nimai Smykkedesign www.norlightstones.no
Nøtterhus
OPA! Souvlaki of Greece
Oxeburger fra Skeie Gård www.oxeburger.no
Pasha Restaurant www.pasharestaurant.no
Polish Tourism Organization www.polen.travel/no
Pommes Frites Direktøren
Popcorn to the People
Pralin Sjokoladeverksted www.pralin.no
Pølsesnacks Pølsesnacks.no
Sabi Sushi sabi.no
Sail on Board https://www.sailonboard.com/sailonboard/
San Jose
Sjokoladehjørna Sjokoladehjørna.no
Slakkfisk https://www.slakkfisk.no/
Spekematbilen
Stavanger kommunes korps Skkorps.no
Stavanger Maritime Museum
Surfeskole.no
Steinmannen
The International Food Market www.internationalfoodmarket.org
Thor Jansen Tauarbeid
Torget: Båtbyggerverksted
Torget: Dreieverksted
Torget: Lekeplass
Torget: Reperbane
Torget: Rotknær utstilling
Torget: Ryfylkemuseet med Grindahus
Torget: Seilmakerverksted
Torget: Smed
Torget: Steinhoggere
Torget: Steinlager
Torget: Tømmerarbeider
Trashy Birds
Trygg på sjøen www.kystverket.no, www.sdir.no, www.kartverket.no
Uburhedleren Speidergruppe
Vafleriet
Viet Tasty www.viettasty.no
Våland Teppeveveri http://ledaal-teppeveveri.squarespace.com/
Waffle Factory www.wafflefactory.no
Winzo www.winzo.no eller www.tonnevoldagenturer.no
Xfit Stavanger www.xfit-stavanger.no
Zouq Restaurant & Take away www.zouq.no